Magyar válogatott teljesítménye 2020

Magyarország a 2021-es Európa Bajnokságon - Történelmi pillanatok

2020. november 19. - Highlightbrah

Üdvözlök mindenkit!

Még talán az egész ország extázisban van a legutóbbi Izland ellen játszott pótselejtező hatalmas fordulatai miatt. Egyszerűen hihetetlen, hogy a 88. percben még 0-1-es vereségből a 92. percre 2-1 továbbjutást érő fordítást ért el a válogatott, mellyel belőtték magukat a 2021-ben esedékes EB-re.

Nem volt ez a menet ilyen "egyszerű" ugyanis a selejtező főcsoport meccsei után a 4. helyet kaparintottuk meg, mely egy további selejtező kiütéses szakaszra vezényelt minket. Csupán 1ponttal maradtunk le Szlovákia mögött és 2ponttal maradtunk le Wales mögött akik a 2. helyezést érték el a főcsoportban, amihez természetesen az utolsó találkozásunk kapcsán sajnálatos módon ellenünk bezsebelt 3pont is kellett. Noha szomorkodni semmi ok, ugyanis kaptunk még egy bizonyítási lehetőséget, ahol megmérkőzhetünk 2 másik csapattal, melyek ugyanúgy szeretnének EB résztvevők lenni, ahogy mi is szeretnénk.

Nem is kellett sokat várni, megtudtuk, hogy Bulgária lesz az ellenfelünk az első mérkőzésen. Személy szerint nem mondtam biztosra, hogy el tudjuk verni a bolgárok csapatát, akik ugyan nem a legjobb formában várták az összecsapást, de azért meglehetősen stabil kerettel rendelkeznek. Szerencsénkre és a válogatott szép teljesítményének köszönhetően a meccset bezsebeltük és 3-1-es arányban megvertük Bulgária egyyüttesét, mely győzelem borzasztóan kellett nekünk, hogy érezzük, már nem kell sok, az EB részvételhez. A mérkőzés mondhatni nem is indulhatott volna jobban számunkra, Orbán Willi a 17. percben vezetést szerzett melyre még 1 adagot rápakolt Kalmár Zsolt a 47. percben, amikor már kezdtünk magabiztossá válni a továbbjutással kapcsolatosan, akkor jött Nemanja Nikolics és minden kétely elszállt, amikor belőtte a 3. gólunk mellyel 3-0 állt az eredményjelzőn a 75. percben. Természetesen ez a 3 gól elengedő volt a továbbjutáshoz és elég motivációt adott a csapatnak, a fölényüket ugyan nem teljesen tudták megtartani, ugyanis Yomov G. a bolgár együttes középpályása a 89.percben szépített de szerencsére ez nem változtatott a helyzetünkön. Magyarország magabiztos 3-1-es győzelemmel továbbjutott a selejtező osztályozó döntő fordulójába, ahol az Izlandi csapattal kellett megküzdeniük, de mindenek előtt a bolgár meccs elleni összefoglalót itt találjátok:

Következett az Izland elleni küzdelem, ahol tudni illik egy olyan csapat ellen játszottunk akikról piciny országuk ellenére elég jó hír járja, ugyanis a 2016-os Európa Bajnokságon egészen a negyeddöntőig meneteltek, ahova Anglia 2-1 legyőzősével jutottak be, ám itt Franciaország véget vetett menetelésüknek. Az Izlandi csapatban szerepet kapott Szoboszlai Dominik is, akiről mostanság elég sok pletykát lát nap mint nap az ember, ugyanis kiemelkedő teljesítménye a klubcsapatánál, valamint a Bajnokok Ligájában is 5meccsből 4 gól szerzésével egyre csak bizonyítja, hogy valóban egy nagyobb csapatban a helye a 20éves csodagyereknek. Ezen a mérkőzésen sajnos a 88. percig elég reménytelennek látszott a helyzet, ugyanis az Izlandiak egy elég szerencsésnek mondható szabadrúgásból vezetést szereztek a 11. percben melyet Lolic Nego 88.percben történő egyenlítéséig meg is tudtak tartani. Nego első gólját szerezte a magyar válogatottban és nem is kell ennél jobb időben ugyanis ez történelmi fontosságú egyenlítés volt. Ennél tökéletesebben nem is időzíthetett volna, ugyanis rá 4 percre pedig Szoboszlai Dominik kapott labdát a saját térfelükön, aki az ellenfél kapujától 20méterig menetelt a labdával, melyet szépen megküldött, mondván nincs vesztenivalója, mitöbb, gólra is váltotta próbálkozását mellyet már nem először lőtte be a magyar válogatottat az Európa Bajnokságra, csodálatos fordulat volt ez az egész ország számára. A meccs összefoglalóját itt tekinthetitek meg:

Kellemes kikapcsolódást! Köszönöm, hogy elolvastátok a cikket, hamarosan új hírekkel és gólokkal térek vissza hozzátok! ;)

Ne maradjatok le további videókról és cikkekről és iratkozzatok fel youtubera - https://www.youtube.com/channel/UCrA2shAIb1mMg1HOzjdLPAA?view_as=subscriber